0

Your Cart

Nolana-Capital Teknoloji

Evrenin bütün düzeninin aslında Üretmek ve Tüketmek üzerine kurulu olduğu açık bir gerçektir. Binlerce yıldır süre gelen bu alışkanlık Besin Zincirinin dahi temellerini atan bir yazısız tüzük halindedir.

Covid-19 Pandemisiyle birlikte üretim durmuş ve tüketim tamamen artmıştır, bu dönemde ise müşteri deneyim ve alışkanlıklarında değişim gözlenmiştir. Özellikle evlerimize kapandığımız sürede sadece tüketim odaklı çılgınca alışverişler yapıp tüketim patlaması yaşadık, tabi ki bununla birlikte yaşadığımız dünyanın dengesi bozuldu.

İşte bununla olan mücadelede bizde elimizi taşın altına koyduk, ve Nolana’yı geliştirmeye başladık. Nolana tamamen insan alışveriş davranışları üzerine yazılmış bir istatistik asistandır. Neye gerçekten ihtiyacımız olduğu neyi ne zaman aldığımızı bizlerin alışveriş deneyimi ile ölçen Algoritma yazılımıdır.

06.09.2022 tarihinde Nolana ilk dersine girdi ve kendi satış mağazamız olan Atelier Taksim Sanal Mağazasında çalıştı. Verdiği asistan reklamları ile son dönemlerde satış yaptığımız ürünlere benzer ürünlere ihtiyacı olan müşterilere reklam çalışması yaptı ve %2400 gibi bir satış ivmesi yakaladı günlük performansta.

Bu başarısı ilk başarısı olarak kayıtlara geçti. Aynı zamanda Nolana devamlı kendini geliştiren açık kaynak kodlarına sahiptir; buda devamlı değişen müşteri alışkanlarını takip edecek demektir.

İlk yola çıktığımızda Kurucumuz Zeki AYDOĞAN ve Teknik Yazılım Mühendisimiz aynı zamanda Ekip liderimiz Adem Yerlikaya’dan oluşan ekibimiz ilerleyen zamanlarda kocaman bir ekip oldu. Nolana’nın tam 10 Kişilik bir kadrosu oldu ve Heves değil insanlara Nefes olmaya karar verdiler.

Tabi ki bu süre zarfında bir çok olumsuzluk aksilik ve terslik yaşandı. Defalarca yeşeren umutlar çürüdü. Tekrardan toprağa tohumlar serpildi. Tekrardan azmin güneşiyle filizlendi. Defalarca hayal kırıklığı yaşandı. Ama Güçlü Lider ve Güçlü bir ekiple üstesinden gelinemeyecek hiç bir şey olmadığını gösterdik biz ilk önce kendimize..

Bu sürede Teknoloji dünyasını sıkı takip eden bir çok insan bilecektir ki Nolana için çok büyük destekçiler ortaya çıktı hedeflerimizi ve ideallerimizi anlayan çok büyük insanlara ulaştı bu ekip..

Dünya’nın en önde gelen 4 tane büyük Cash Hizmet Sağlayıcısı Nolana’ya sponsor oldu ve gücümüze güç kattı. Ve bizlerde insanlık için olan bu yazılıma yine bizler isim bulalım diye Dünya çapında teknoloji dergilerine ve Web Sitelerine ilan verdik ve İsmimizi bulana $1000 Ödül verme kararı aldık. Bu kararımızdan kısa bir zaman süre sonrasında Yazılım Mühendisimiz Adem Yerlikaya’nın biricik oğlu Nolan Yerlikaya Lösemi kanserine yenik düştü..

Ve Kurucumuz Zeki AYDOĞAN önderliğinde biricik evladımız Nolan’ı ömür boyu yaşatma kararı aldık.

İşte Nolana ilk sınavını verdiği güne kadar bunu bir sır olarak sakladık. Ve Nolan kardeşimizin doğum gününde açıklamaktan onur duyuyoruz. Bu yazılımında çok büyük emeği olan Adem Yerlikaya’nın acısını bir nebzede olsa hafifletmek ve aramızdan ayrılan Melek Nolan’ın adını bir çok şirketin satın almak için sıraya gireceği bir uygulamayla yaşatmak istedik.

Üstelik bununla yetinmeyip yaşadığımız bu derin acıyı daha fazla aile yaşamasın diye, 16.01.2023 tarihinde faaliyet hayatına başlayacak Nolana Algoritmasının bir yıllık bütün geliri tamamen Lösev’e bağışlanmasını kararlaştırdık. Aynı zamanda $1000 çeki ise ismi bulduğumuz gün Lösemili Çocuklar Derneği’ne 4 Büyük Cash Hizmet Sağlayıcısı tarafından bağışlanması için gerekli adımları attık.

Nolan bugün aramızda değil.. Ancak adı bizler var oldukça bu uygulamayla yaşıyacak ve uygulamamız Nolan’ın adıyla büyüyecek..